Oudeland van Strijen is een vogelparadijs
Waterschap Hollandse Delta en Staatsbosbeheer gaan de omstandigheden voor weidevogels Ín het Oudeland van Strijen verbeteren. Er komen nieuwe stuwen en watergangen. Die moeten zorgen dat het waterpeil beter op de weidevogels kan worden afgestemd.
Het Oudeland van Strijen is een uitgestrekt poldergebied in de Hoeksche Waard, dat nog voor een belangrijk deel uit oude graslanden bestaat. Het Oudeland is met zijn 500 hectare een van de belangrijkste weidevogelgebieden in Zuid-Holland.
Natuurgebied het Oudeland van Strijen is een eldorado voor weidevogels, zoals de grutto en kievit. ‘s Winters zijn er veel dwergganzen. In de winter en de lente staat het water in de sloten erg laag. Dat staat het succesvol grootbrengen van weidevogels in de weg.
Waterschap Hollandse Delta en Staatsbosbeheer gaan daarom de omstandigheden voor weidevogels Ín het Oudeland van Strijen verbeteren. Er komen nieuwe stuwen en watergangen. Die moeten zorgen dat het waterpeil beter op de weidevogels kan worden afgestemd.

KRW
Het project draagt ook bij aan een betere waterkwaliteit door het verminderen van veenoxidatie waardoor bodemdaling optreedt. Daarom is dit ook als een KRW-maatregel opgevoerd richting Brussel.
Subsidie
De werkzaamheden beginnen dit jaar en duren tot en met 2026. Er wordt gewerkt van half augustus tot en met november. Tijdens het broedseizoen en in de winter ligt het werk stil. Dit project is mede mogelijk door een subsidieregeling kwaliteitsimpuls natuur en landschap van de provincie Zuid-Holland.
Mozaiekbeheer
Naast het verbeteren van de waterhuishouding verandert ook het beheer. Staatsbosbeheer schakelt over op mozaïekbeheer. Dit betekent dat de vegetatie op de percelen verschillend van hoogte wordt. Dit verbetert de natuurlijke leefomgeving van de weidevogels.