Het broedseizoen is begonnen
Het is vandaag zaterdag 15 maart, het broedseizoen is begonnen. Veel vogels, zoogdieren en insecten zoeken nu een veilige plek om eieren te leggen, jongen te krijgen en voedsel te vinden. Het waterschap houdt hier zoveel mogelijk rekening mee. Daarom stellen we het maaien, waar mogelijk, vier maanden uit tot na het broedseizoen op 15 juli.
Gefaseerd maaien
We maaien alleen waar het echt nodig is. Bijvoorbeeld in april een smalle strook in de berm, direct langs de weg. Zodat het verkeer goed zicht heeft en veilig kan rijden. Verkeersveiligheid voorop! Sommige bermen en dijken maaien we in delen: een strook wel en een strook niet.
Ook voor de waterveiligheid maaien we soms. Bijvoorbeeld om te zorgen dat teveel regenwater na een zomerse stortbui goed door de belangrijkste sloten kan wegstromen. De kanten van sloten maaien we alleen als het echt moet, en dan altijd maar aan één kant tegelijk. Door het gras en de bloemen zo lang mogelijk te laten staan, helpen we niet alleen vogels, maar ook bijen, vlinders en andere dieren.
Niet zelf maaien
Help mee en laat de natuur zijn gang gaan! Maai zelf geen bermen, dijken of slootkanten die van het waterschap zijn. Laat ook de grasstroken die wij laten staan met rust. Zo verstoren we de natuur zo min mogelijk en zorgen we samen voor gezonde natuur. Bedankt voor je hulp!
