Een waterkraan verdeelt het water over de stad

Dit is een oud bericht.

Het water van polder De Biesbosch staat in verbinding met de Nieuwe Merwede middels een inlaat aan de Oosthaven. Hier zit de ‘hoofdkraan’ die water verdeelt over het huidige agrarische gebied, het natuurgebied Noorderdiepzone en de nieuw gegraven aanvoerwatergang voor de stad. Deze loopt langs de Zeedijk aan de zuidzijde van de dijk.

Enkele jaren geleden is een nieuwe grote duiker aangebracht in de Zeedijk. De duiker is 30 meter lang en 2 meter hoog en breed, weet Gerrit Slijkhuis van het waterschap. „Via deze watertunnel stroomt water uit de aanvoerwatergang dwars door de dijk naar het Wantij in noordelijke richting.” 

Via de nieuwe verbinding komt er meer schoon water uit de polder de stad in. De kwaliteit van het water in de singels en vijvers van de wijken Sterrenburg, Dubbeldam en de Dordtwijkzone wordt beter door verversing met schoon water. 

Tijdens de warmer wordende zomers is de waterkwaliteit zo beter te regelen. Slijkhuis: „Op die manier passen we de stad weer wat meer aan op veranderingen van het klimaat. 

Langere droge perioden afgewisseld door hevige buien, zullen vaker voor gaan komen. En dit vormt een groot risico voor de waterkwaliteit. Vooral in stedelijk gebied.” 

Waterschap Hollandse Delta werkt samen met de gemeente Dordrecht om dit te realiseren. Ze zijn nog niet klaar. Er zijn nog verschillende aanpassingen nodig voordat het water probleemloos van de Nieuwe Merwede door de stad naar het Wantij stroomt.