Let op: velden met een * zijn verplicht
Je komt op bezoek bij een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Wij wijzen je nadrukkelijk op de aanwezigheid van zogeheten biologische agentia (micro-organismen, zoals bacteriën). Het risico op blootstelling aan biologische agentia is klein, toch is het advies om ook als je in de medisch kwetsbare groep valt, niet deel te nemen aan de rondleiding. Lees daarom de onderstaande informatie eerst goed door:
Biologische agentia kunnen na blootstelling tot een infectie, allergie of vergiftiging leiden. Deze gevaren kunnen acuut optreden en/of schade op lange termijn veroorzaken. Op een RWZI kan men worden blootgesteld aan biologische agentia. Uitgangspunt van het waterschap is dat geen of zo weinig mogelijk blootstelling plaatsvindt.
Voor medisch kwetsbare groepen brengt blootstelling aan biologische agentia extra risico’s met zich mee. Onder medisch kwetsbare groepen vallen:• Jongeren onder de 18 jaar• Zwangeren ofwel de intentie hebben om zwanger te worden• Degenen die borstvoeding geven• Degenen met een verlaagde weerstand• Degenen met een niet goed werkend afweersysteem of andere gezondheidsproblemen